KONST / Litografier / Färglitografi 11628005
nr 1162 8005
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färglitografi, Jorgo Krallis (f. 1937), "Salabim", signerad och numrerad 267/310, motivet: 50x35
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 12 februari 2018
kl 18:01:52
23/1 23:27:11
12 feb
Specialauktion Jorgo Krallis
Specialauktion med verk av grekisk-svenske konstnären Jorgo Krallis.
Läs mer om Specialauktion Jorgo Krallis
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis